Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. července 2017 - Hypnotizér

7. 11. 2017

Hypnotizér

Autor >> Lars Kepler
Originální název >> Hypnotisören
Překlad >> Azita Haidarová
Série >> Detektiv Joona Linna
Žánr >> Detektivka
Vydáno >> 2009 / 2010 v ČR
Nakladatelství >> Host
Počet stran >> 520

Hned na úvod musím říct, že se nemusíte bát těch pětisetdvaceti stran - mě to přišlo jako kdyby jich bylo jen 100.
Začetla jsem se do toho šíleným způsobem, úplně mě to pohltilo a hned jsem věděla, že musím mít další díly! U konce jsem samozřejmě byla zklamaná, protože jsem se dočetla až na konec, ale to je normální stav.

Kniha má spád od začátku do konce. Pořád se něco děje, není zde místo pro chvíli klidu. Musím říct, že tohle se povedlo na výbornou. Mnozí si řeknou "jéééžiš, další severskej sutor" - což je samozřejmě pravda, ale je to naprosto odlišné například od Holeovek (ze stejného žánru)! A ano - je to další severskej autor, ale je to autor, který stojí za to a jeho knihy za koupi a přečtení a začtení a zamilování!

Já jsem si četbu téhle knihy náramně úžívala a byla jsem spokojená i se závěrem, protože tak nějak jsem při četbě začínala tušit, jak to asi dopadne - což se stává začátečníkům i pokročilým v detektivkové rovině četby.

Spád, dějové linky, styl psaní, popis osob, míst.. prostě jedna velká lahůdka, ke které snad nemám co vytknout!
Samozřejmě tohle čtení není pro každého, protože je to také plné krutostí a násilností a všeho možného, ale pokud máte zkušenosti s Holeovkami, tak problém nebude.

Musím také podotknout, že detektiv Joona mluví rád sprostě a používá vulgární výrazy, takže kniha není vhodná pro ty, kteří kolem sebe nesnesou takové lidi, sami sprostě nemluví a ani se před nimi sprostě mluvit nesmí (ano, znám takové lidi).

Samotný detektiv je přesvědčen o vlastní dokonalosti, což není v dnešní době a u mužů jeho typu nic neobvyklého. Párkrát mě vyloženě rozčílil tím, že to dává všem najevo.

Doporučuji všem, kteří mají tento styl a žánr rádi, všichni ostatní... čtěte to, co máte rádi vy!
Nikys

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář